Móra szavalóverseny

November hónapban a Móra Ferenc Városi Könyvtár és Múzeum a költészetet ünnepelve szavalóversenyre hívta a versek iránt elhivatott diákokat.
 
Első alkalommal, november 10-én az 1-2. osztályosok mérettették meg magukat a gyermekkönyvtárban. Valamennyi induló diákunk felkészülten, bátran állt a kiváló szakemberekből álló zsűri elé (Keserüné Becker Ibolya, Szép Renáta, Lőrincz Miklós).
Ezen a pénteken nagyon szép eredmények születtek tanulóink között:
 
 
1. osztály:
 
Különdíjas: Mesics Lőrinc – 1.a
 
 
2. osztály:
 
I. helyezett: Illés Panna – 2.b
II. helyezett: Lovenyák Loretta – 2.a
III. helyezett: Szigeti Zente – 2.a
Különdíjas: Kukor Máté 2.a
 
 
 
November 17-én folytatódott a Móra szavalóverseny a városi könyvtárban, ahol ezúttal a 3. és a 4. évfolyam tehetséges szavalói mérettették meg magukat. Valamennyi diákunk felkészülten érkezett a versenyre, akik hitelesen adták elő választott versüket.
A háromtagú zsűri értékelése alapján az alábbi tanulóink kaptak helyezést iskolánkból:
 
 
3. osztály:
 
I. helyezett: Somfalvi Lili – 3.a
III. helyezett: Vadász Dávid – 3.a
 
 
4. osztály:
 
Különdíj: Böő Bendegúz- 4.a
 
 
November 24-én a Móra Ferenc Városi Könyvtárban tovább folytatódott a Móra szavalóverseny. Ezúttal a felső tagozatos tanulók szavalták el szabadon választott verseiket. A 7-8. évfolyamon diákjaink állhattak fel a képzeletbeli dobogó mindhárom fokára és ebben a kategóriában a külön díjat is sikerült elhoznunk:
 
 
 
Különdíj: Krajczár Kristóf, 7.b- felkészítő tanár: Lászlóné Király Tünde
I. helyezett: Székely Dóra, 7.a – felkészítő tanár: Offnerné Hadrik Tímea
III. helyezett: Böő Botond, 7.b – felkészítő tanár: Lászlóné Király Tünde
II. helyezett: Závecz Júlia, 8.c (Julcsi “Szeretet” című saját versét szavalta el) – felkészítő tanár: Offnerné Hadrik Tímea
 
 
Ezúton is gratulálunk valamennyi résztvevőnek, helyezettnek, a felkészítő pedagógusoknak és köszönjük a szülők támogatását.
Hírek

Previous article

Angol nyelvi szavalóverseny