A magyar kultúra napja

Január 22-ét – Himnuszunk születése napját – legújabb kori történelmünk avatta a magyar kultúra napjává. Ez az a nap, amikor főhajtással emlékezhetünk meg legfontosabb közös kincsünkről, arról, amely jelzőjét és minősítését adhatja létünknek, arról, amely megkülönböztet bennünket más népektől. Ez a magyar kultúra.
 
Iskolánkban ma a 3. óra elején emlékeztünk meg a magyar kultúra napjáról prózai és zenés műsor keretében.
A Himnusz születésének 200. évfordulója alkalmából a nyíracsádi Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola közös versmondásra hívta az általános iskolák tanulóit és tanárait január 20-án délelőtt 10 órától. Ehhez a kezdeményezéshez iskolánk is csatlakozott és rövid ünnepségünk keretében több ezer diákkal az országban egy időben szavaltuk a magyarok nemzeti imádságát.
 
A műsorban közreműködött:
 
Láng Marcell
Németh Lora
György Hanna
Stéger Ádám
Latyák Janka
 
A műsort összeállította: Lászlóné Király Tünde
 
Köszönjük valamennyiüknek a közreműködést.
 
 
 
 
 
 
A műsorról készült videó az alábbi linken tekinthető meg: